Program na léto

Letošní léto snad bude o něco klidnější než uplynulé měsíce a umožní nám se opět setkávat ve větším počtu a účastnit se kulturních akcí. I my jsme pro vás několik takových akcí na léto připravili.

Na Den židovských památek v neděli 8. srpna 2021 jsme společně s Židovským památníkem Černovice u Tábora zorganizovali celodenní program. V Pacově bude od 13 do 16 h otevřena veřejnosti synagoga i bývalý rabínský dům a židovská škola. Tentýž den od 10 do 12 h také můžete absolvovat prohlídku židovského hřbitova v Radeníně s výkladem Karla Vošty.

V Černovicích bude možné odpoledne absolvovat prohlídku Židovského památníku obětem holokaustu a židovského hřbitova s odborným výkladem tvůrce památníku Michaela Deimla a znalce židovských hřbitovů a pohřebních tradic Tobiáše Smolíka.

V Pacově se potom od 19 h bude konat v zahrádce pacovského komunitního centra koncert skupiny Schimmerle Klezmer Kabaret. Jak uvádí tvůrci Klezmer Kabaretu, půjde o „šraml z židovské svatby, oděsské putyky i budyšínského karavanseraje, svérázně pepřen kiksy a mladickou nerozvážností. Zpěvy tklivé, že leckdo se i zasní, ale hlavně písně skočné, až lítají zuby z dásní!“

Vice informací o kapele je na: https://www.facebook.com/schimmerleklezmer/photos/

V případě nepříznivého počasí koncert proběhne v synagoze.

Kromě výše uvedených částí programu se v sobotu večer 7. srpna v 19 h uskuteční v Pacově vernisáž a slavnostní zahájení instalace „Restlicht“ za přítomnosti autora, umělce česko-židovského původu Wernera Mallyho.

Těšíme se na vás!